printlogo

یک کارشناس حوزه بانک در گفتگو با «بانک روز» عنوان کرد:
یک کارشناس حوزه بانک، بیمه و بورس با اشاره به نکاتی مهم در پیشبرد اهداف بانک ها بیان داشت : بر کسی پوشیده نیست که نیروی انسانی مهم ترین عنصر یک سازمان است وه متاسفانه باتوجه به شرایط فوق و وجود بعضی رانت ها، نیروهی انسانی را چه درسطح شعب و چه مقاطع بالاتر، بدون در نظر گرفتن شایستگی فردی و تخصص به سمت ریاست انتصاب می کنند.
کد خبر : 6963
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1396 - 21:45

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «بانک روز»، یک کارشناس حوزه بانک، بیمه و بورس با اشاره  به نکاتی مهم در پیشبرد اهداف بانک ها بیان داشت : بر کسی پوشیده نیست که نیروی انسانی مهم ترین عنصر یک سازمان است وه متاسفانه باتوجه به شرایط فوق و وجود بعضی رانت ها، نیروهی انسانی  را چه درسطح شعب و چه مقاطع بالاتر، بدون در نظر گرفتن شایستگی فردی و تخصص به سمت ریاست انتصاب می کنند.

مجید مطلب زاده در گفتگو با خبرنگار بانک روز افزود : یک مدیر خوب باید مدبر، دارای اخلاق خوب و مهمتر از همه چیز صادق باشد و بر همین اساس نباید به خاطر حفظ جایگاه شخصی بر نیروهای زیر مجموعه خود فشار روحی روانی وارد کند.

وی ادامه داد :  متاسفانه  این موضوع یکی از معضلات مهم امروز بخش های اقتصادی کشور است و باید برای رسیدن به اهداف متعالی در این حوزه به اینگونه انتصابات پایان داد.

مطلب زاده بیان داشت : بانک ها می توانند از طریق شرکت های زیر مجموعه و صرافی های خود منابع مالی شان را افزایش داده و صورت های مالی شفافی را ارائه دهند.

این کارشناس با اشاره به اقدام بانک مرکزی نسبت به کاهش نرخ سود بانک ها بیان داشت : این اقدام بانک مرکزی بسیار تحسین بر انگیز است و این رویکرد مثبت و به دنبال آن، راه پیشرفت در اهداف نظام بانکی، تنها به واسطه انتخاب مدیران لایق و نیروی انسانی متخصص امکان پذیر است.

مجید مطلب زاده ادامه داد : به عنوان مثال یکی از دوستان نزدیک بنده، رئیس یک شعبه بانک خصوصی است. چند وقت پیش به علت یک بحث کوچک با یکی از کارمندان شعبه که فرزند رئیس منابع انسانی آن بانک بود، رئیس شعبه را به شعب شهر دیگری انتقال داده اند. این همان رانت  است که اگر می خواهیم به موفقیت های حقیقی در حوزه نظام بانکی برسیم می بایست به پایان برسد.

مطلب زاده در پایان بیان داشت : تمام مصاحبه های خود را به سمع نظر جناب دکتر سیف  مدیرعامل محترم بانک مرکزی و سایر مسئولین و نماینده های محترم مجلس رسانده ام و خدا را شکر در کشوری زندگی می کنیم که مسئولین محترم آن به پروسه های اقتصادی کشور توجه ویژه ای نشان می دهند.